Uruchomienie odłamków spadochronu na Polkadot oznaczać będzie również wypuszczenie Tethera w sieci.

Użytkownicy Polkadot i Kusama skorzystają na bezpośredniej integracji z USDT Tether, gdy wystrzelą zwykłe dobre spadochrony. Jak ogłosił we wtorek Crypto Engine, stablecoin zostanie uruchomiony zarówno w sieci kuzynów Polkadot, jak i Kusama.

Tether ( USDT ) jest najstarszym stablecoinem, który osiągnął znaczną popularność, a jego podaż w obiegu przekroczyła ostatnio 40 miliardów dolarów

Chociaż w przeszłości pojawiały się obawy co do statusu rezerwy, firma niedawno zobowiązała się do przeprowadzenia okresowych audytów rezerw i kontynuowała je .

Czas wypuszczenia Tethera na Polkadot zależy od jego mapy drogowej i aktywacji spadochronów, „odłamków” w sieci Polkadot. Jak powiedział Cointelegraph, dyrektor ds. Technologii Tether, Paolo Ardoino:

„Tether prawdopodobnie wystartuje na pierwszym dostępnym spadochronie, StateMint. Spodziewamy się, że StateMint będzie pierwszym spadochronem do towarów powszechnych ”.

Wspólne dobre spadochrony to ostatnia propozycja w sieci Polkadot, aby zapewnić neutralną podstawę do budowy krytycznych elementów dla całej sieci

Większość „normalnych” spadochronów jest uruchamianych przez zewnętrznych programistów i czasami mogą one pokrywać się funkcjami i stać się skutecznymi konkurentami.

Budowanie na parachanie dóbr powszechnych oznacza, że ​​stablecoin zachowuje neutralność w szerszej sieci, jednocześnie udostępniając swój token w każdym innym parachanie dzięki platformie komunikacji cross-shard firmy Polkadot.

Przed wypuszczeniem na Polkadot Tether wystartuje na Kusamę, która sama wystrzeli spadochrony co najmniej kilka tygodni przed Polkadotem. Kusama to „kanaryjska sieć” Polkadot, pośrednia między siecią testową a niezależnym blockchainem. Kusama to w pełni funkcjonalna sieć, która ma wartość ekonomiczną, chociaż oczekuje się, że będzie liderem we wdrażaniu nowych aktualizacji protokołów.

Tether to jeden ze stablecoinów o najszerszym zasięgu wśród łańcuchów bloków, ponieważ Polkadot i Kusama dodają do i tak już znaczącej listy użytkowników. Należą do nich Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ), Tron ( TRX ), EOS , Solana (SOL) i Bitcoin Cash ( BCH ). Tether obsługuje również szereg rozwiązań warstwy drugiej, takich jak zkRollups i Liquid Network. Decyzja o wydaniu Tether na Polkadot została najwyraźniej podjęta z myślą o zdecentralizowanych finansach, dodał Ardoino:

„Nasza integracja z Polkadot służy wspieraniu zdecentralizowanych ekosystemów finansowych, które rozwijają się w łańcuchach bloków. Technologie Web 3.0 znacznie się rozwinęły i nie możemy się doczekać, aby pomóc im odblokować wartościowy internet ”.